Pazite gdje parkirate! Jedan prekršaj vas može koštati 200 KM, a evo kolika je kazna ako „zaboravite“ platiti parking

Pazite gdje parkirate! Jedan prekršaj vas može koštati 200 KM, a evo kolika je kazna ako „zaboravite“ platiti parking

Prošlo je 10 dana otkako je u Banjaluci ponovo uvedeno plaćanje parkinga. Iz Gradske uprave poručuju da su zadovoljni i prihodima i ponašanjem građana.

 

Kako navode, prihod od naplate parkinga je otprilike u istom rangu, kao u ranijem periodu kada je naplata bila na snazi, što je, kako kažu, očekivano.

– Uz to, sada je više reda, ima više slobodnih parking mjesta, manje su gužve – kažu u Gradskoj upravi.

Dodaju da su, zbog svega navedenog građani uglavnom zadovoljni što se parking ponovo naplaćuje.

parking u banjaluci
parking u banjaluci
parking
Doboj parking

– U razgovoru sa našim korisnicima zaključili smo da oni podržavaju naplatu parkinga iz razloga što tad imaju veći broj slobodnih parking mjesta i uređenije parkinge, u smislu nepropisno parkiranih vozila, što nije bio slučaj kada naplate nije bilo – navode iz Gradske uprave.

Ima, naravno i onih koji gunđaju, prije svega zbog cijena parkiranja.

Prema odluci, koju su odbornici usvojili u junu, cijena sata parkiranja u nultoj i prvoj zoni je 2 KM, a sat parkinga u drugoj zone 1 KMDnevna karta za prvu zonu košta 7 KM, a za drugu 5 KM.

Kome se čini da je ovo mnogo, neka dobro razmisli da li je “izvrdavanje pravila” isplativo, jer kazne nisu nimalo naivne, a Komunalna policija krstari gradom.

– Vozač koji je nepropisno zaustavio ili parkirao vozilo na trotoaru, trgovima, i drugim površinama namijenjenim za kretanje pješaka, biciklističkoj stazi, na taksi stajalištu, na javnoj zelenoj površini, na ulazu u garažu, poslovni prostor i pristupni put stambenim i drugim objektima, kazniće se novčanom kaznom od 40 KM – navode iz Gradske uprave.

Podsjećaju da je kazna za parkiranje na parking mjestu namjenjenom za osobe sa invaliditetom 200 KM.

Ova kazna se može izreći ne samo za parkiranje na javnom parkingu, nego i na privatnom parkiralištu u tržnim centrima ili sličnim objektima, ako se na mjesto obilježeno za osobe sa invaliditetom, pakrira neko ko na to nema pravo..

– Ova sankcija se može izreći uz prethodnu pismenu saglasnost vlasnika parkirališta – navode iz Gradske uprave.

I na kraju, oni koji se propisno parkiraju na javnom parkingu, a zaborave, ili “zaborave” da plate parking, fasovaće kaznu od 50 KM.

Srpska info

 

CATEGORIES
Share This