Hoće li Almir Džuvo i Risto Zarić ponovo u OBA?

Hoće li Almir Džuvo i Risto Zarić ponovo u OBA?

Risto Zarić jedan je od najozbiljnijih kandidata za zamjenika direktora Obavještajno-bezbjednosne službe BiH, tvrde naši izvori i dodaju da je on Dodikov kadar.

Određene strukture navode da bi Zarićevo imenovanje bilo u suprotnosti sa Zakonom o Obavještajno-bezbjednosnoj agenciji, Zakonom o radu, Pravilnikom o imenovanjima Savjeta ministara BiH.

Zarić je u penziji i to bi mu mogla biti prepreka, ukoliko oni koji budu donosili tu odluku budu poštovali zakon.

Zarić je bio savjetnik u kabinetu Milorada Dodika, kada je on bio na funkciji člana Predsjedništva BiH.

Nezvanični izvori tvrde da je i sada savjetnik u Dodikovom kabinetu.

Sarajevski mediji su danas objavili da je i bivši direktor Obavještajno-bezbjednosne agencije (OBA) Almir Džuvo ponovo jedan od favorita za čelnu funkciju te agencije.

Inače, Džuvo i Zarić su u tandemu i ranije vodili OBA-u.

Mjesto direktora OBA-e je pripalo bošnjačkom bloku stranaka tzv. Osmorke, dok je zamjeničko mjesto pripalo SNSD-u.

Pored Džuve kod Bošnjaka je u igri i Erduan Kafedžić.

Imenovanja u OBA-i prema najavama, biće na narednoj sjednici Savjeta ministara BiH, kada je najavljena smjena sadašnjeg direktora Osmana Mehmedagića.

(BN)

CATEGORIES
Share This