Pioniri Hercegovca plasirali su se na završni turnir za prvaka Republike Srspske pošto su u revanšu baraža pobijedili ekipu Drine HE iz Višegrada rezultatom 2:0 (1:0).

Nakon neriješenog rezultata u Višegradu Blećani su pred domaćom publikom pokazali bolju igru i zasluženo izborili plasman među četri najbolje ekipe koje će se boriti za prvaka Republike Srpske.

Domaći fudbaleri su bolje otvorili meč i u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu koju su krunisali u 14. minutu meča efektnim golom Puhala iz slobodnog udarca.
Pogodak koji se rijetko viđa i na seniorskim utakmicama ohrabrio je domaći sastav koji je nastavio sa doborm igrom i većim posjedom lopte.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0, a sve je riješeno početkom drugog poluvremena kada se Janjić snalazi odlično u šesnaestercu i rutinski trese mrežu protivnika.

„Kolega Nikola Lisov i ja već šest godina treniramo ovu generaciju i moramo se pohvaliti da smo već četvrti put prvaci regije. Kao i u svakom manjem mjestu u nedostatku djece koja su rođena 2004. i 2005. godine morali smo da sastavimo ekipu iz više generacija tako da smo imali čak i momke rođene 2006. godine što ovaj uspijeh čini još većim“, istakao je trener FK Hercegovca Božo Rogač.

Šampionska generacija fudbalskog kluba Hercegovc budi nadu da će se dobar fudbal u buduće gledati na Gradskom stadionu što pokazuju pune tribine jer su ljudi željni fudbala u Bileći.