U okviru Nevesinjske olimpijade, na Gradskom stadionu održan je Atletski miting „Aleksa Kovačević“. Oko 250 takmičara nadmetalo se u 16 disciplina, a oni najbolji osvojili su medalje, diplome i vrijedne novčane nagrade.

Najviše interesovanja bilo je za bebi maraton i trke pionira. Sa dvije zlatne i jednom bronzanom medaljom Mladena Petrušić, članica AK „Glasinac“ iz Sokoca, najuspješnija je učesnica Atletskog mitinga. Tri medalje osvojio je Nikola Dolina iz Trebinja.

Bebi maraton (Ž) – djeca predškolskog uzrasta

Natalija Sulaver – Ljubinje
Olga Mučibabić – Nevesinje
Anđela Okuka – Nevesinje

Bebi maraton (M) – djeca predškolskog uzrasta

Duško Runjevac – Trebinje
Đorđe Čovilo – Nevesinje
Vuković Andrija – Nevesinje

Trka pionirki na 300 m – 2008. godište i mlađe

Sara Manojlović – Trebinje
Lana Terzić – Nevesinje
Srna Danojlić – Trebinje

Trka pionira na 300 m – 2008. godište i mlađi

Vasilije Kovač – Nevesinje
Miloš Savić – Nevesinje
Filip Radovanović – Trebinje

Trka pionirki na 400 m – 2006. godište i mlađe

Tamara Radojčić – Novi Sad
Kristina Dolina – Trebinje
Tamara Lazović – Nevesinje

Pioniri na 400 m – 2006. godište i mlađi

Aleksa Dabarčić – Nevesinje
Vasilije Kovač – Nevesinje
Danilo Telebak – Nevesinje

Trka pionirki na 600 m – 2003. godište i mlađe

Kristijana Kušić – Trebinje
Andrea Dobranić – Trebinje
Kristina Dolina – Trebinje

Trka pionira na 600 m – 2003. godište i mlađi

Saša Đurasović – Nevesinje
Marko Grahovac – Nevesinje
Ivan Gambelić – Nevesinje

Trka na 100 m (Ž)

Mladena Petrušić – Sokolac
Dragana Zubac – Nevesinje
Kristijana Kušić –Trebinje

Trka na 100 m (M)

Stefan Ćuković – Istočno Sarajevo
Mihajlo Memedović – Sokolac
Nikola Dolina – Trebinje

Trka na 800 m (Ž)

Alma Hrnjić – Novi Grad Sarajevo
Emina Begić – Novi Grad Sarajevo
Jelena Kovačević – Nevesinje

Trka na 800 m (M)

Stefan Ćuković – Istočno Sarajevo
Uroš Gutić – Nevesinje
Nikola Dolina – Trebinje

Bacanje kugle (Ž)

Mladena Petrušić („Glasinac“ Sokolac)
Dragana Zubac („Srpski soko“ Nevesinje)
Mihaela Kovačević („Srpski soko“ Nevesinje)

Bacanje kugle (M)

Boško Kovačević („Srpski soko“ Nevesinje)
Danilo Kovačević („Srpski soko“ Nevesinje)
Aleksandar Lučić („Glasinac“ Sokolac)

Bacanje koplja (Ž)

Emilija Kušić („Leotar“ Trebinje)
Nina Zurovac („Leotar“ Trebinje)
Mladena Petrušić („Glasinac“ Sokolac)

Bacanje koplja (M)

Aleksandar Lučić („Glasinac“ Sokolac)
Nikola Dolina („Leotar“ Trebinje)
Mihajlo Memedović („Glasinac“ Sokolac)

( Radio Nevesinje  )