U hercegovačkom derbiju petog kola Lige 12 BiH košarkaši Leotara pobijedili su na svom parketu Čapljinu rezultatom 84:78.

Po četvrtinama je bilo 27:18, 22:20, 10:25, 25:15.

Poslije početnog vođstva Čapljinaca Leotar prvi put prelazi u vođstvo u 4. minutu trojkom Šakotića. Do kraja prve dionice igre Leotar dolazi do 9 poena prednosti, a trend povećavanja prednosti domaćih trajao je do 15. minuta kada su Trebinjci imali 15 poena viška na svom kontu. Tim trenera Vukoja na poluvrijeme odlazi sa pristojnom zalihom od 11 poena prednosti (49:38).

U drugoj polovini treće četvrtine Čapljinci uspijevaju da stignu do egala. Na semaforu je stajalo 58:58. U finišu pretposljednje dionice igre gosti ponovo vode, poslije gotovo pola časa igre. Bilo je tada jasno da će finiš meča dati pobjednika ovog meča.

Poslije nešto više od pet minuta igre u posljednjoj dionici domaćini prave ključnu seriju od 8:0, poenima Marka Rikala i dvijema trojkama Dejana Šakotića i stižu do vođstva 73:67, koje su uspjeli održati do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Najefikasniji kod Trebinjaca bili su Dejan Šakotić sa 21 poenom, Đoko Ninković je ubacio 18, a Marko Rikalo 13 (uz 13 asistenicija za „dabl-dabl“ učinak). Damjan Milošević je ubacio 12 poena, Vladimir Aleksić 8, Marko Raičević 7, Filip Dedijer 3 i Andrej Andrejević 2 poena.

U ekipi Čapljine Najbolji je bio Vladimir Ivelja sa 21 poenom (uz 13 skokova), Preston je dodao 20, a bivši Leotarov igrač Milan Lužaić 12 poena.

Ovom pobjedom Leotar je stigao do diobe od 2. do 5. mjesta tabele sa omjerom od 3 pobjede i 2 poraza, dok je Čapljina pala na šestu poziciju (2-3).

U narednom kolu trebinjski plavo-bijeli odigraće novi hercegovački derbi sa Zrinjskim u Mostaru.